Fólie

Monolitická membrána TRASPIR DACH MONO 160

Fólie z ponuky výrobcu HOLZ TECHNIC nám na stavbách zabezpečujú vzduchotesnosť a vetrotesnosť objektu. Sú zložené z ochrannej a funkčnej vrstvy. Funkčnú vrstvu tvorí monolitická, alebo mikroporézna membrána.

Monolitické membrány

Membrány s homogénnou a súvislou funkčnou vrstvou. Priepustnosť vodných pár je zverená chemickej reakcii na základe priepustnosti polyméru. Niektoré polyméry sú v skutočnosti schopné aktivovať chemickú reakciu s molekulami pár, ktorá im umožňuje prejsť, čo ich robí priedušnými. Fólie s touto funkčnou vrstvou majú vyššiu UV a tepelnú stabilitu, pevnosť, vodeodolnosť a vyššiu odolnosť pri požiari.

Mikroporézne membrány

Membrána s mikroporéznou vrstvou získanou mechanickým spracovaním. Priepustnosť vodnej pary je zverená kapilárnemu princípu: molekula pary prechádza cez mikropóry vo fólii uzavretej v jednej alebo dvoch ochranných vrstvách. Fólie s touto funkčnou vrstvou sú cenovo výhodnejšie.

Parozábrany, parobrzdy

Prieniku, resp. spomalenému prieniku vodných pár do konštrukcie zabraňujú parozábrany alebo parobrzdy. Výrobca HOLZ TECHNIC ich ponúka s označením parozábrana BARRIER a parobrzda VAPOR.

Parozábrana BARRIER v priehľadnom prevedení, alebo s pohliníkovanou hornou vrstvou so súčiniteľom prenosu vodných pár Sd od 40 m do 4000 m a s gramážou od 100 g/m2 do 200 g/m2.

Parobrzda VAPOR so súčiniteľom prenosu vodných pár Sd 4 m a 30 m s gramážou 110 g/m2 a 260 g/m2.

Patria sem aj fólie CLIMA CONTROL s premenlivým Sd, ktoré sa zmenou teplotných a vlhkostných podmienok správajú ako parobrzdy, aj ako difúzna fólia.

Parozábrana BARRIER ALU HT 150 s pohliníkovanou hornou vrstvou
Difúzne otvorené fólie

Prevetrávanie vodnej pary z konštrukcie a zabraňovanie prieniku zrážkovej vody zabezpečujú difúzne otvorené fólie. HOLZ TECHNIC ich vyrába pod označením TRASPIR.

Difúzne otvorené fólie TRASPIR ponúkame v gramážach od 95 g/m2 do 610 g/m2. Na výber sú aj fólie so zvýšenou odolnosťou voči požiaru, so zvýšenou odolnosťou voči UV žiareniu, aj fólie so štruktúrovanou rohožou, vhodné pod plechové krytiny.

Bituménové fólie

Vyrábajú sa ako podkladové fólie, resp. fólie na zabezpečenie vodotesného podstrešia pod označením BYTUM, v gramážach od 400 g/m2 do 3500 g/m2.

Pásky

Máme v ponuke rôzne druhy pások na spájanie a tesnenie

Pásky slúžia na mechanické spojenie dvoch nelepiacich výrobkov a na utesnenie nesúvislých miest povrchu (štrbín, otvorov atď.)

ALU BAND – páska určená na lepenie „hliníkových“ parozábran v interiéri (šírka 75 mm, dĺžka 50 m).

SIGNO – univerzálna žltomodrá páska na fólie určená do exteriéru, pre použitie pri teplotách od -10° C do 40° C (šírka 60 mm, dĺžka 25 m).

INTERNA – interiérová páska žltobielej farby na spájanie neporéznych materiálov (v šírke 60 mm v celku bez delenia alebo v šírke 30+30 mm s delením v strede, na riešenie v rohoch).

SIMPLA – exteriérová páska v bielomodrom prevedení je určená na použitie v teplotách od +5° C do +25° C (šírka 60 mm, dĺžka 25 m).

FRONT BAND UV, TERRA BAND UV – „čierne pásky“ určené na fasády objektov, kde pôsobí UV žiarenie. Ponúkame ich v šírkach 75 mm, Terra Band UV je aj v šírkach 100 a 200 mm.

HOLZ TECHNIC vyrába aj tesniace pásky pod kontralaty na utesnenie prierazu fólie klincom alebo vrutom. Sú označené ako NAIL PLASTER – polyetylénová (zelená) a NAIL BAND – butylová (čierna).
Pre aplikáciu pásky NAIL PLASTER na kontralaty, máme v ponuke aj špeciálne zariadenie rothoblaas LIZARDOdvíjač tesniacej pásky na klince, ktorý zaručí úsporu času pri aplikácii tesniacej pásky a nepriepustnosť membrány v mieste nabitia klinca., ktoré môžete vidieť a vyskúšať v našej predajni. Pre lepšiu priľnavosť pások k podkladu je určený PRIMER.

Tmely a peny

Kvalitné špeciálne tesniace tmely a peny pre rôzne aplikácie

Ponúkame Vám aj kvalitné špeciálne tesniace tmely a peny.

Tmel MS SEAL umožňuje tmelenie s následným pretretím bežnými hydroizolačnými materiálmi, na lepenie je určený tmel SUPERB GLUE.

EASY FOAM – univerzálna tesniaca pena, HERMETIC FOAM – pružná tesniaca pena s vysokým zvukovoizolačným účinkom.

Na zabezpečenie tesnenia otvorov v protipožiarnych konštrukciách je navrhnutá pena FIRE FOAM.

close

Nenechajte si újsť novinky
a ponuky od nás!

Prihláste sa na ich odber.

Odoslaním formulára sa prihlasujem sa na odber e-mailových noviniek REMESELNÉHO CENTRA a vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.