You are here:

Partner pre remeslo

Za silnou značkou stojí silný podnik.

KMR je značka skupiny Behrens, ktorá má vedúcu pozíciu na európskom trhu v oblasti spojovacej techniky pre drevené a drevu podobné materiály.

Bola založená pred viac ako 100 rokmi.
Karl Matthias Reich pochádzal z pltníckej rodiny vo Schwarzwalde a v roku 1914 zahájil výrobu drôtených výrobkov a prístrojov pre spracovávanie drôtu. V roku 1925 bol predstavený prvý stacionárny stolársky stroj HOLZ-HER, Karl Matthias Reich tak položil základný kameň pre svoje mnohoročné úspešné podnikanie. V roku 2010 bol pre klincovačky a spojovací materiál zavedený názov REICH. V roku 2013 prevzala firmu Karl M. Reich Verbindungstechnik GmbH podnikateľská skupina Joh. Friedrich Behrens AG, v ktorej bola v roku 2016 integrovaná ako obchodná divízia.

Skupina Behrens vyvýja vyrába výrobky s vysokým jedinečným a inovačným potenciálom vo vlastných závodoch v Nemecku, čo je zárukou veľmi vysokú kvalitu výroby a dodávok výrobkov.
Sama si taktiež vyrába klince vo zvitku spájané plastom.

Portfólio KMR produktov pokrýva štyri základné remeselné oblasti.

Sponkovačky

Pneumatické sponkovačky sa používajú k pevnému a spoľahlivému spájaniu materiálov, pomocou priemyslových spôn. Typické použitie je predovšetkým v čalúnnickej a nábytkárskej výrobe, pre pripevňovanie textílií, fólií, rôznej kartonáže, výrobe z plastov, výrobe prúteného tovaru, výrobe hračiek, ďalej je možné ich použiť aj v celej rade prác s drevom, s materiálmi na báze dreva a tiež pripevňovanie drevených paluboviek, plastových profilov atď. Na všetky prístroje zaisťujeme odborný záručný aj pozáručný servis a predaj náhradných dielov. Spojovací materiál určený do týchto sponkovačiek dodávame už od 1 balenia.

Klincovačky pre klince v páse

Klincovačky pre klince s guľatou hlavou a D hlavou sú najčastejšie používané v prevádzkach drevovýroby ako univerzálne náradie pre spracovanie klincov. K dispozícii sú pneumatické a plynové klincovačky určené pre spracovanie klincov s veľkou hlavou pre pripevnenie lepenky a podobných materiálov. Na všetky prístroje zaisťujeme odborný záručný aj pozáručný servis a predaj náhradných dielov. Spojovací materiál určený do týchto klincovačiek dodávame už od 1 balenia.

Klincovačky pre klince so zápustnou hlavou

SK-mikro klince, SK-mini klince
Klincovačky pre klince so zápustnou hlavičkou sú veľmi obľúbené v prípadoch, keď požadujeme vzhľadovo málo viditeľný spoj a očakávame od neho čo najlepšie držanie. Často sa používajú v truhlárskej výrobe pre pripevňovanie rôznych líšt, palubových obkladov, profilov atď. K dispozícii sú okrem klincovačiek pneumatických tiež klicovačky s plynovým pohonom konštruované pre montážne práce bez použitia kábla a hadice. Na všetky prístroje zaisťujeme odborný záručný aj pozáručný servis a predaj náhradných dielov. Spojovací materiál určený do týchto klincovačiek dodávame už od 1 balenia.

Klincovačky pre klince bez hlavičky

Klincovačky pre klince bez hlavičky sa používajú predovšetkým v prípadoch, keď chceme urobiť spoj vzhľadovo čo najmenej viditeľný. Väčšinou nachádzajú použitie v truhlárskej výrobe pre pripevňovanie rôznych líšt a tiež na nábytok aj pri výrobe dverí a okien. Na všetky prístroje zaisťujeme odborný záručný aj pozáručný servis a predaj náhradných dielov. Spojovací materiál určený do týchto klincovačiek dodávame už od 1 balenia.

Prístroje s plynovým pohonom

Klincovačky s plynovým pohonom nachádzajú využitie hlavne pri montážnych prácach v exteriéroch. Plynové klincovačky využívajú pre pohon namiesto stlačeného vzduchu energiu zo spaľovania plynu. Jedná sa o riešenie, ktoré predovšetkým zvyšuje mobilitu klincovačky a jej užívateľský komfort. Teraz sú súčasťou klincovačky 2 ks akumulátorov s technológiou NiMh, ktorá nemá nežiaduci pamäťový efekt, tým sa zvyšuje komfort pri nabíjaní (nie je nutné vybíjanie pred samotným nabíjaním) a do značnej miery sa predlžuje životnosť samotných akumulátorov. Akumulátory poháňajú chladiaci systém klincovačky, ich výdrž je podľa typu klincovačky a metódy použitia klincovačky (cca 4000 výstrelov). Plynová náplň vystačí na nastrelenie cca 1000 klincov. Maximálna rýchlosť práce klincovačiek je 2 až 3 klince za 1 sekundu. Na všetky prístroje zaisťujeme odborný záručný aj pozáručný servis a predaj náhradných dielov. Spojovací materiál určený do týchto klincovačiek dodávame už od 1 balenia. Klince aj plyn je možné zakúpiť samostatne.

Priemyslové skrutkovače

Priemyslové skrutkovače na spracovanie adjustovaných skrutiek v pásoch, podávanie skrutiek do skrutkovača je automatické. Môžeme ponúknuť jednak typy napájania striedavým sieťovým napätím 230 V a typy napájania akumulátorom. Tak je možné využiť vysokého výkonu skrutkovača pri montážnych prácach aj v miestach, kde štandardné sieťové napájanie nie je k dispozícii. Páskované skrutky dodávame v rôznych dĺžkach od 25mm do 80mm a v rôznom prevedení podľa použitia – pripevňovanie sadrokartónov, sadrovláknitých dosiek, drevených dosiek atď. Na všetky prístroje zaisťujeme odborný záručný aj pozáručný servis a predaj náhradných dielov.

close

Nenechajte si újsť novinky
a ponuky od nás!

Prihláste sa na ich odber.

Odoslaním formulára sa prihlasujem sa na odber e-mailových noviniek REMESELNÉHO CENTRA a vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.