S radosťou vás pozývame do nášho nového showroomu.

Náš showroom vznikol v spolupráci s firmou VELUX, ktorá nás oslovila ako svojho spoľahlivého partnera. Showroom firmy VELUX existoval iba na západnom Slovensku v Bratislave, preto sme právom hrdí, že Vám môžeme predstaviť náš nový showroom na východnom Slovensku v Košiciach – v priestoroch REMESELNÉHO CENTRA.

V spolupráci s pánom architektom Žoffčákom sme v ňom zrealizovali dvojitú konštrukciu sedlovej strechy. Prezentujeme tu zručnosti našich remeselníkov, ktorí spracovali kvalitné plechy rôznymi spôsobmi: na fasáde, čelách, aj na samotnej ploche strechy. Firma VELUX nám dodala rôzne druhy okien, ktoré vám v našom showroome radi odprezentujeme.

REMESELNÉ CENTRUM – showroom VELUX

Čo môžete vidieť v showroome REMESELNÉ CENTRUM

Okno VELUX CABRIO

Okno VELUX CABRIO s výklopným balkónom je jedinečnou inováciou podkrovného priestoru. Viete si ním opticky rozšíriť svoje bývanie a mať krásny výhľad. Pri sklopení je okno v rovine strechy a nijako sa nelíši od bežných strešných okien. Toto okno sme zabudovali do plechovej strechy, ktorá je vyrobená zo systému CLICK panelov od firmy RUUKKI. Tento plech je trvácny a rýchlo sa s ním pracuje, nakoľko má predpripravený CLICK systém. Štít na tejto časti strechy je zhotovený z hliníkového plechu PREFA zlatej farby, drážkovanie je realizované uhlovou drážkou.

Okno VELUX GGU

Okno VELUX GGU v prevedení biely polyuretán a GGL, prírodná farba, úprava lak. Obidve okná sú pre lepšie porovnanie osadené vedľa seba. Strecha je realizovaná z titánzinkového antracitového plechu výrobcu VMZINC. Použité drážky nie sú predpripravené z výroby (ako systém CLICK), ale sú vyrobené drážkovacím strojom našimi remeselníkmi priamo na mieru. Tento typ kvalitnej strešnej krytiny je veľmi háklivý na horúcovodnú koróziu. Kondenz, ktorý vzniká, sa v žiadnom prípade nesmie dostať do kontaktu s ušľachtilým plechom. V opačnom prípade dochádza práve k horúcovodnej korózii plechu a plech veľmi rýchlo zdegraduje.

Elektrický svetlík VELUX

Elektrický svetlík VELUX sme zabudovali do plochej zelenej strechy. Spôsob správnej realizácie podkladných vrstiev zelenej strechy si u nás viete pozrieť úplne zblízka – vo výreze detailu, ktorý sme pre vás nechali odkrytý. Zelená strecha je v poslednej dobe jedným z moderných riešení, ako znížiť interiérovú teplotu v domoch. Táto strecha zároveň zachytáva 70 % zrážkovej vody a vracia ju odparovaním do prostredia, čím ho tiež ochladzuje. V neposlednom rade ide o nádherný architektonický prvok. S touto strechou bude váš dom jedinečný.

Lomená zostava okna VELUX

Lomenú zostavu okna VELUX viete použiť v prípade, ak chcete priviesť do interiéru ešte viac svetla. Okno bude umiestnené vo fasáde a v zlome pokračuje do plochy strechy. V tejto časti našej vzorovej strechy sme použili kosoštvorcové hliníkové šablóny firmy PREFA vo farbe antracit. Originálny tvar šablón vykreslí na veľkej ploche strechy nádherný pravidelný vzor. Pri tomto type strešnej krytiny je dôležité z dôvodu odhlučnenia plechovej strechy použiť štruktúrovanú rohož (ako kontaktnú vrstvu medzi plechom a podkladnou vrstvou). Doporučujeme použiť štruktúrovanú rohož značky Rothoblaas – štetiny veľmi účinne tlmia hluk pri daždi. Aj pri tejto inštalácii sme pre vás pripravili výsek, v ktorom uvidíte správne položené podkladové vrstvy so spomínanou rohožou Rothoblaas.

Svetlovod VELUX je veľmi obľúbeným riešením pre privedenie svetla do tmavých miest vo vašej domácnosti. Má schopnosť prenášať slnečné aj mesačné svetlo až do vzdialenosti 6 m! Vzhľadovo je zároveň architektonicky zaujímavým prvkom.

Šablóna, tzv. šindel, je vizuálne veľmi atraktívna strešná krytina od firmy PREFA, ktorú sme použili ako ukážku (rozmer 420 x 240 mm, farba antracit, povrchová úprava stucco). Na vašej streche vykreslí jedinečný vzor. Šablóny sú síce vyrobené výrobcom, avšak pri ich pokládke musíte byť zručný majster. Dôležité je správne si rozrátať kladenie, aby vzor pekne nadväzoval a držal líniu v oboch smeroch.

Do tejto časti strechy sme zároveň osadili historický vykier vyrobený na mieru od nášho šikovného dodávateľa. Takúto špecialitku si u nás viete objednať na zákazku. Pokochajte sa na detailoch tohto majstrovského kúska.

Dohodnite si stretnutie u nás.

Pozývame vás k nám do REMESELNÉHO CENTRA, aby ste sa sami presvedčili o kvalite našej ponuky.
Mimochodom, máme dobrú kávu.

Pošlite nám email.

Záleží nám na detailoch.

Preto sme sa rozhodli spracovať pre vás zblízka aj detaily správneho oplechovania komína. Kvalitná klampiarska práca sa pozná práve na detailoch… Tu vidíte, že nič nevidíte, a tak to má byť. Nemáte vidieť žiadnu skrutku, žiadnu príponku, žiadny tmel! Krásna, čistá a presná práca znamená, že neviete prísť na to, ako to ten remeselník spojil.

Vzor spracovania plechov na našej fasáde uvidíte v troch možných variantoch ručne vyrábaných drážok:

1 / Plech spájaný stojatou drážkou

    • zvislou
    • vodorovnou

2 / Plech spájaný na C-čkovú lištu

    • vonkajší
    • vnútorný

3 / Fasáda vytvorená z predpripravených šablón

close

Nenechajte si újsť novinky
a ponuky od nás!

Prihláste sa na ich odber.

Odoslaním formulára sa prihlasujem sa na odber e-mailových noviniek REMESELNÉHO CENTRA a vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.