You are here:

Značka profesionálnych spojovacích a kotviacich materiálov

Úspech skrutiek HOLZ TECHNIC spočíva v originálnych detailoch a geometrii samotnej skrutky, ale tiež v použití vysokokvalitnej, tepelne spracovanej ocele. Vďaka daným vlastnostiam umožňuje vykonávať prácu rýchlo a bezpečne od začiatku do konca.

Samotná skrutka je inžinierskym dielom výskumníkov a vývojárov vo firemných laboratóriách talianskej spoločnosti Rotho Blass z oblasti Tirolska, ktorá má dlhoročné skúsenosti s výrobou skrutiek do dreva. To umožňuje vyvíjať výrobky vhodné pre každý typ dreva a zamerať sa na tri parametre:

  1. rýchly záber, ktorý sa dosiahne veľmi ostrým hrotom pre počiatočný závit
  2. schopnosť skrutky vniknúť do dreva s obmedzeným úsilím, čo umocňuje jednoduchosť postupu (dosahuje sa s pomalým počiatočným závitom a nepravidelnou geometriou, ktorá uľahčuje odvádzanie triesok
  3. rýchle zahĺbenie, ktoré sa dosahuje posunutím zárezu dozadu vzhľadom ku koncu skrutky a je rozhodujúcim faktorom pri skrutkách dlhších ako 50 mm (aby sa zabránilo praskaniu pri zarezávaní a udržala sa úroveň prijateľného poškodenia dreva).

Geometria je detail, ktorý robí veci rozdielnymi. Všimnite si niekoľko detailov skrutiek HOLZ TECHNIC.

Samorezný hrot, obohatený exkluzívnymi geometriami, so závitom v tvare vývrtky, ktorý siaha až do úplného konca, umožňuje rýchlu prácu od začiatku..

Zárez umožňuje zarezanie vlákien pri skrutkovaní a znižuje riziko trhlín v dreve.

Závit s podrobne naštudovanými geometriami umožňuje rýchle a bezpečné skrutkovanie.

Rozdielne stúpanie závitu pre rozdielny typ dreva.

Vrták a jeho geometria je navrhnutá tak, aby rozšírila drevené vlákna a optimálne odvádzala triesky vytvorené posunom skrutky. Vrták vytvára priestor pre prechod tela skrutky a obmedzuje prehriatie skrutky.

Telo je pokryté nepatrnou vrstvou špeciálneho povrchového vosku, čím sa znižuje trenie a sila skrutkovania.

Spodná časť hlavy má záhlbníky (tzv. „rebrá“), charakterizované veľmi ostrým tvarom a schopné rezania triesok na výstupe z otvoru po prevŕtaní dreva..

Geometria hlavy stanovuje odolnosť a penetráciu skrutky.

Skrutky HOLZ TECHNIC sa vyrábajú aj s odolnosťou proti poveternostným vplyvom a korózii.
Uvedené vlastnosti sa dosahujú viacvrstvovou 20 mikrónovou povrchovou úpravou na báze živice a hliníkových čiastočiek. Neprítomnosť hrdze po skúške trvajúcej 1 440 hodín, vystavením soľnej hmly podľa ISO 9227.

Spoločnosť Rotho Blaas má vo svojom portfóliu aj širokú paletu izolačných materiálov.

Izolačné pásky, parobrzdy (VAPOR), paropriepustné fólie (TRASPIR), bituménové fólie (BYTUM) sa vyznačujú vysokou kvalitou a spoľahlivosťou, ktorá je výsledkom dlhoročných skúseností v oblasti realizácií striech a strešných systémov v alpskej oblasti.

close

Nenechajte si újsť novinky
a ponuky od nás!

Prihláste sa na ich odber.

Odoslaním formulára sa prihlasujem sa na odber e-mailových noviniek REMESELNÉHO CENTRA a vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.