REMESELNÉ CENTRUM | Objednajte u nás.
You are here:

VMZINC

Široká škála titánzinkových výrobkov pre stavebný priemysel

VMZINC | Girton College, Cambridge (UK)

Už z názvu značky je zjavné, že hlavnú úlohu v produktoch VMZINC® hrá zinok.

VMZINC je valcovaný zinok, ktorý v zliatine s meďou a titánom získava mechanické a fyzikálne vlastnosti, ktoré sú pre svoju mechanickú pevnosť a tvarovú stabilitu optimálne pre použitie v stavebníctve (strechy a fasády, klampiarske prvky, odkvapové systémy).

VMZINC sa skladá z vysoko kvalitného zinku Z1 (zinok s čistotou 99,995 %) s prídavkom titánu (max. 0,20 %) a medi (max. 1,00 %). Pridanie medi umožňuje zvýšiť pevnosť v ťahu, titán zasa napomáha tvarovej stabilite.

Za kvalitou značky VMZINC® však stojí okrem samotného zinku aj jej takmer 200 ročná história.

Od roku 1837 začína novozaložená spoločnosť Société des Mines et des Fonderies de Zinc de la Vieille Montagne písať históriu zinku a prispievať k jeho využitiu v oblasti pokrývania budov a klampiarsva.

Zinok začal krátko na to pod vplyvom baróna Haussmana hrať dominantnú rolu predovšetkým pri výstavbe moderného Paríža. V roku 1853 bola založená Compagnie Royale Asturienne des Mines (kráľovská banícka spoločnosť). O 140 rokov neskôr, v roku 1987 sa obe spoločnosti spojili pod názvom Vieille Montagne France. V roku 1993 sa pridali k skupine Umicore Group.

VMZINC | Maison individuelle, Hinwill (Suisse)

VMZINC strechy

VMZINC Systém stojatej drážky | Ideálny pre veľké plochy striech a fasád do oblastí s nepriaznivými klimatickými podmienkami
Systém stojatej drážky

Stojatá drážka je spojenie profilovaných plechov VMZINC® po celej ich dĺžke.
Systém stojatej drážky je ideálny pre veľké plochy striech a fasád do oblastí s nepriaznivými klimatickými podmienkami (veľa dažďových a snehových zrážok so so silným vetrom).

Optimálna vodotesnosť spojov je dosiahnutá dvojitým prehybom ich bočných krajov – falcovaním. Výška stojatej drážky (iba 25 alebo 32 mm) prispieva k modernému vzhľadu, ľahkosti a pravidelnosti.

Použitie profilovacích a falcovacích strojov pre uzavretie pozdĺžnych spojov významne znižuje dobu inštalácie.

VMZINC Roll cap | Tradičná pozdĺžna montážna technika pomocou drevených latí a krytiek
Roll cap

Roll cap alebo spoj na late s jednoduchým ohybom (tzv. belgický spoj) je tradičná pozdĺžna montážna technika pomocou drevených latí a krytiek. Titánzinkové pásy so zdvihnutými pozdĺžnymi okrajmi sú upevnené pomocou príponiek uchytených pod latami. Prekrytie spojov sa realizuje pomocou krytky, čím je zároveň zaistená aj vodotesnosť.

Silné a nápadné kontúry s výraznými tieňovými efektmi dizajnovo vyjadrujú jeho mestský charakter.

Roll cap je flexibilný systém, ktorý je možné dobre prispôsobiť zložitým tvarom strechy. Jeho prednosťou je jednoduchá montáž aj demontáž (v prípade opravy alebo údržby).

VMZINC Adeka® | Systém opláštenia pre strešné aj fasádne aplikácie
Adeka®

Systém opláštenia pre strešné aj fasádne aplikácie.

Pozostáva z kosoštvorcových šablón veľkosti 40 x 40 cm. Tieto šablóny sú vybavené integrovaným zámkom. Je možné ich aplikovať na akúkoľvek strechu s minimálnym sklonom 25 % (15°). Pevnosť šablón zabezpečuje polystyrénová podložka umiestnená na ich zadnej strane. Dokonalá tesnosť šablón je zaručená 5cm prekrytím, zdvihnutým okrajom vrchnej časti a zahnutým okrajom dolnej časti. Pokládka šablón je veľmi rýchla a jednoduchá.

Systém Adeka® je ideálnym riešením pre všetky veľkosti striech. Na pokrytie povrchu 1 m2 je potrebných menej ako 10 ks šablón.

Pre systém Adeka® máme v ponuke aj celý rad špeciálnych doplnkov umožňujúcich riešenie všetkých špecifických detailov zastrešenia.

VMZINC fasády

VMZINC Mozaik | Modulárne titánzinkové panely
Mozaik

Rad modulárnych titánzinkových panelov pre prevetrávaný obklad, ktorý sa skladá zo štvorcových alebo obdĺžnikových modulov estetického vzhľadu. Spojené škáry zaisťujú dokonalú náväznosť panelov a čistú líniu fasády.

Na inštálaciu tejto fasády nie je potrebné špeciálne náradie.

VMZINC Falcovaná fasáda | Systém odvetrávanej fasády, vhodný pre pokládku veľkých plôch
Falcovaná fasáda

Systém odvetrávanej fasády opláštenej jednoduchou uhlovou alebo dvojitou stojatou drážkou, možnosťou horizontálnej alebo vertikálnej aplikácie.

Tento systém je vhodný pre pokládku veľkých plôch. Je zvlášť vhodný do regiónov s nepriaznivými klimatickými podmienkami (so silným vetrom, dažďom a snežením).

VMZINC Zámkový panel | Systém panelov, ktoré je možné klásť horizontálne alebo vertikálne
Zámkový panel

Systém opláštenia odvetrávanej fasády pomocou panelov, ktoré je možné klásť horizontálne alebo vertikálne. Je tvorený profilovanými pásmi, ktoré sú medzi sebou spojené zakliesnením v zámkovej hrane.

Škáry vzniknuté v mieste spoja pôsobia veľmi esteticky. Systém spĺňa aj podmienky pre použitie na namáhaných veterných fasádach (fasádny obklad s odvetrávanou medzerou).

Zámkové profily ponúkame v 3 šírkach osovej vzdialenosti, čo uľahčí rozvrhnutie fasády a umožní rôzne estetické riešenia. Panely dodávame aj v perforovanom prevedení..

VMZINC Sínusový zvlnený panel | Dodáva fasáde dynamický vzhľad a osobitý reliéf
Sínusový zvlnený panel

Tento systém opláštenia fasád je vzhľadovo veľmi výrazný a atraktívny, Prierez panelov má totiž tvar sínusoidy, ktorá dodáva fasáde dynamický vzhľad a osobitý reliéf.

Panely sa aplikujú na podpornú drevenú alebo kovovú konštrukciu. Inštalácia tohto samonosného systému využíva tradičné techniky obkladania fasád plechom, je rýchla a jednoduchá.

Pri Sínus paneloch má architekt možnosť vybrať si optimálny rozmer vlny (18/76, 25/115, 43/180), možnosť vertikálneho alebo horizontálneho kladenia alebo požadovanú povrchovú úpravu.

VMZINC Adeka® | Pozostáva z kosoštvorcových šablón veľkosti 40 x 40 cm s integrovaným zámkom
Adeka®

Tento systém opláštenia pre strešné aj fasádne aplikácie je podrobne opísaný v časti VMZINC strechy.

VMZINC Plochý panel | Jednoduché a elegantné riešenie, dotvárané pozdĺžnou drážkou
Plochý panel

Systém opláštenia budov (na princípe odvetrávanej fasády) s napojovanými profilmi. Realizuje sa pozdĺžnym prekrytím na drevenom podkladovom ráme s využitím príponiek na všetkých štyroch stranách. Môže byť inštalovaný horizontálne alebo vertikálne.

Plochý panel je veľmi jednoduchým a elegantným riešením, ktoré je dotvárané pozdĺžnou drážkou. Je vhodný pre rovné fasády kancelárskych alebo obytných budov do výšky 30 m.

close

Nenechajte si újsť novinky
a ponuky od nás!

Prihláste sa na ich odber.

Odoslaním formulára sa prihlasujem sa na odber e-mailových noviniek REMESELNÉHO CENTRA a vyjadrujem svoj súhlas so spracovaním osobných údajov.